Description
ACHILLES
ex kanadisk MORNING STAR
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1866
Byggested: Two Rivers, Canada
Endelig skjebne: Hull - Skien, kull (halv last). Havari 1807 /12 i NOrdsjøen. Kondemnert 1898. Solgt som vrak til Skudesnes. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:08
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0d0bf9ab-44a5-4815-8d62-f503c61ddaee | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACHILLES
Norwegian bokmål

Other name
MORNING STAR kanadisk

-Name
MORNING STAR
Norwegian bokmål

-Specified
kanadisk
Norwegian bokmål
Description
ACHILLES
ex kanadisk MORNING STAR
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1866
Byggested: Two Rivers, Canada
Endelig skjebne: Hull - Skien, kull (halv last). Havari 1807 /12 i NOrdsjøen. Kondemnert 1898. Solgt som vrak til Skudesnes.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
478 brt
466 netto
Mål: 116 - 27 - 17,2 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal -1888
Skien 1888-98
Skudesnes

Skipsfører:

A. M. Sørbøe 1890-
Nielsen 1895-

Eier:

Th. H. Hansen -1888
Brakstad, Holta Co. 1888-98
N. Kittelsen 1888-96

Andre opplysninger:

Solgt 1888 til Skien for kr 12.000

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 478 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
478
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 466 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
466
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 116 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
116
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 27 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 17,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1866 Two Rivers, Canada
1866

-Timespan
1866

--Earliest time
1866
-Dating comment
1866
Norwegian bokmål

-Place reference
Two Rivers, Canada
--Place (text)
Two Rivers, Canada
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789428

-Id
021176789428
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål