Divtasvuodna / Tysfjord, Kjøpsvik (Museum) [no]

Divtasvuodna / Tysfjord, Kjøpsvik (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet) [no]

Description
Museet i Kjøpsvik følger stedets historie fra norsk og samisk fiskebondekultur til industrisamfunn. I 1918 etablerte Nordland Portland Cementfabrik (NPC) sin virksomhet i Gásluokta/Kjøpsvik – og forandret bygda totalt. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
28/10/2020 13:37:08
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0c7af70e-68a7-467d-80b2-3acd794052c0 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Divtasvuodna / Tysfjord, Kjøpsvik
Norwegian bokmål

Alternative name
Tysfjord Museum, Kjøpsvik
Norwegian bokmål

Description
Museet i Kjøpsvik følger stedets historie fra norsk og samisk fiskebondekultur til industrisamfunn. I 1918 etablerte Nordland Portland Cementfabrik (NPC) sin virksomhet i Gásluokta/Kjøpsvik – og forandret bygda totalt.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Address
Hovedveien 20 8590 Kjøpsvik Norway (Country)

-Address
Hovedveien 20
-Postal code
8590
-Postal place
Kjøpsvik
-Country

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk
Place reference
Nordland (Fylke) [no], Narvik [no], Hovedveien 20, 8590 Kjøpsvik, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Narvik
Norwegian bokmål

-Place (text)
Hovedveien 20, 8590 Kjøpsvik, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
68.09547, 16.37023, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
68.09547
-Longitude (Easting)
16.37023
Topic
Norwegian bokmål

Swedish

FAST-ID
193

-Id
193
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
985888299
-Id
985888299
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer