Vaaler, Christian (1862 - ) [no]

Vaaler, Christian (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
22/10/2020 14:31:01
16/10/2021 03:06:13
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/0b467d3b-4b83-40b6-9cbd-e7a14104d645 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Vaaler, Christian
Norwegian bokmål

First name
Christian
Norwegian bokmål

Last name
Vaaler
Norwegian bokmål

Alternative name
Waaler, Christian
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
02/09/1862

-Time
02/09/1862
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Chr. Vaaler (født 1862 i Solør i Hedmark, dødsår ukjent) var fotograf på Kongsberg omkring 1900. I følge folketellingen 1910 var han tilbake i Våler i Solør som fotograf. Han bodde da hos sin bror Karlot Vaaler.

Virkested
ca 1890-1900: Kongsberg
ca 1910: Våler

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1910 for 0426 Våler herred
Norwegian bokmål
-Text
Folketelling 1900 for 0604 Kongsberg kjøpstad
Norwegian bokmål
FR
3085

-Id
3085
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009368

-Id
021036009368
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål