Marakatt, Britta (1951 - ) [no]

Marakatt, Britta (norwegian bokmål), Marakatt, Britta (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/09/2022 10:58:48
01/10/2022 03:30:47
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/08b27b2d-51c5-41c1-86ae-4ce0426fec6f | RDF/XML | JSON-LD
Name
Marakatt, Britta
Norwegian bokmål

Marakatt, Britta
Swedish

First name
Britta
Norwegian bokmål

Last name
Marakatt
Norwegian bokmål

Alternative name
Marakatt, Britta Margareta
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
18/09/1951 , , Øvrebygd kommune, Troms [sv]

-Time
18/09/1951
-Place reference
, , Øvrebygd kommune, Troms [sv]
--Place (text)
Øvrebygd kommune, Troms
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

NKL article_id
418178

-Id
418178
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635915
-Id
021036635915
-System
DigitaltMuseum