Stor-Ko-Fa (Tekstilindustri) [no]

Stor-Ko-Fa (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Stor-Ko-Fa presenterte seg slik i 1957: "En spesialforretning i finere herre- og guttekonfekson. Fra en meget beskjeden begynnelse med 2 små rom har fabrikkeier Røsberg arbeidet sitt firma frem til å bli et av de ledende i bransjen og disponerer nå samtlige etasjer i den store forretningsgård, Storgt 7. " [no]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/12/2017 12:03:22
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/078deed8-2504-4390-8cb0-d725b7b8ca77 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Stor-Ko-Fa
Norwegian bokmål

Alternative name
Storgatens Konfeksjonsfabrikk
Norwegian bokmål

Description
Stor-Ko-Fa presenterte seg slik i 1957: "En spesialforretning i finere herre- og guttekonfekson. Fra en meget beskjeden begynnelse med 2 små rom har fabrikkeier Røsberg arbeidet sitt firma frem til å bli et av de ledende i bransjen og disponerer nå samtlige etasjer i den store forretningsgård, Storgt 7. "
Norwegian bokmål

Establishment
1929

-Time
1929
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91326, 10.74853, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91326
-Longitude (Easting)
10.74853
Reference
Illustrert norsk næringsleksikon bind 1, 1957
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167115979
-Id
021167115979
-System
DigitaltMuseum