Vannum, Eva Afrikana (1909 - 1956) [no]

Vannum, Eva Afrikana (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Pike, som hadde deler av barndommen i Belgisk Kongo der faren arbeidet for losvesenet [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
25/10/2020 09:13:56
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/04c17297-c7d0-41c1-93d4-8058a70aafc7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Vannum, Eva Afrikana
Norwegian bokmål

First name
Eva
Norwegian bokmål

Middle name
Afrikana
Norwegian bokmål

Last name
Vannum
Norwegian bokmål

Other name
Carlsen, Eva Afrikana [no] - pikenavn [no]

-Name
Carlsen, Eva Afrikana
Norwegian bokmål

-Specified
pikenavn
Norwegian bokmål
Title
Medfølgende barn

-Title
Medfølgende barn
Norwegian bokmål
Description
Pike, som hadde deler av barndommen i Belgisk Kongo der faren arbeidet for losvesenet
Norwegian bokmål

Birth
12/12/1909 Bærum (Kommune) [no], ,

-Time
12/12/1909
-Place reference
Bærum (Kommune) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Death
30/07/1956 Norway (Country), ,

-Time
30/07/1956
-Place reference
Norway (Country), ,
--Place

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Pike, som tilbragte deler av barndommen i Belgisk Kongo, der faren arbeidet for losvesenet. Fikk mellomnavnet Afrika etter bostedet.

Norwegian bokmål

Sibling of
Norwegian bokmål

Norwegian bokmål


Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Omtale i slektsforum
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038374327
-Id
021038374327
-System
DigitaltMuseum