MAJANKA (1884) [no]

Other languages: MAJANKA (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
MAJANKA
ex britisk MEHILLE ISLAND
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1884
Byggested: Port Glasgow, Skottland
Verft: Russell & Co.
Endelig skjebne: Opphugget 1924 i Tyskland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
fellespost@marmuseum.no [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:59:12
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0388a26d-c0b5-4cfd-8f6a-eda3a0cc353a | RDF/XML | JSON-LD
Name
MAJANKA
Norwegian bokmål

Other name
MEHILLE ISLAND [no] -

-Name
MEHILLE ISLAND
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
MAJANKA
ex britisk MEHILLE ISLAND
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1884
Byggested: Port Glasgow, Skottland
Verft: Russell & Co.
Endelig skjebne: Opphugget 1924 i Tyskland
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1467 brt
1429 netto
Mål: 245,0 - 37,6 - 21,4
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1910-24

Farter:

Har rundet Kapp Horn

Skipsfører:

A. Frodesen 1910-14
Gustav Winge 1914-21

Eier:

M. H. Bruusgaard 1910-14 (Red. A/S Majanka)
Johan Bruusgaard 1914-16 (+) (Red. A/S Majanka)
A/S Bruusgaard 1916-23 (K & S. Bruusgaard)

Andre opplysninger:

1919/20 reise Fredrikstad - Melbourne, 86 dager., Opplagt ved Nes, Tønsberg fra 16/4-1921. , 1915: Astoria - Cape Town, 89 dager.

Norwegian bokmål

Measurement
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1467
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1429
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 245,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
245,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
37,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
21,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1884 , , Port Glasgow, Skottland @ Russell & Co. [no],
1884

-Timespan
1884

--Earliest time
1884
-Dating comment
1884
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Port Glasgow, Skottland @ Russell & Co. [no],
--Place (text)
Port Glasgow, Skottland @ Russell & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176795846

-Id
021176795846
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål