Description
ALEXANDRA
ex britisk ANN DULHIC
Nasjon: Norsk
Type: Bark Fullrigger
Byggeår: 1868
Byggested: Aberdeen, Skottland
Verft: J. Dulhic & Co.
Ombygging: Forandret til bark, Ombygd 1885
Endelig skjebne: Algon Bay - Manilla. Strandet 1893 16/10 på Luzon S...(?). Ankom Manilla 17/10. Kondemnert 1893 i Manilla. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:25
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0361f295-eaaa-4508-b2b4-114593b18bec | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALEXANDRA
Norwegian bokmål

Other name
ANN DULHIC britisk

-Name
ANN DULHIC
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ALEXANDRA
ex britisk ANN DULHIC
Nasjon: Norsk
Type: Bark Fullrigger
Byggeår: 1868
Byggested: Aberdeen, Skottland
Verft: J. Dulhic & Co.
Ombygging: Forandret til bark, Ombygd 1885
Endelig skjebne: Algon Bay - Manilla. Strandet 1893 16/10 på Luzon S...(?). Ankom Manilla 17/10. Kondemnert 1893 i Manilla.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1159 brt
984 netto
Mål: 200 - 35,2 - 20,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Other vessel type

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal 1884-91/93
Risør 1891/92-93

Skipsfører:

Jørgen Larsen 1884-89/92
O. W. Henriksen 1889/92-93

Eier:

M. Kallevig 1884-91/92
I. W. Prebensen 1891/92-93

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1159 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1159
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 984 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
984
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 200 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
200
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 35,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
35,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1868 Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.
1868

-Timespan
1868

--Earliest time
1868
-Dating comment
1868
Norwegian bokmål

-Place reference
Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.

--Place (text)
Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789681

-Id
021176789681
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål