Motzfeldt, Andreas (1838 - 1900) [no]

Motzfeldt, Andreas (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:30:21
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0361ae66-1d9e-4b64-9bd1-9de5344c9e50 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Motzfeldt, Andreas
Norwegian bokmål

First name
Andreas
Norwegian bokmål

Last name
Motzfeldt
Norwegian bokmål

Other name
Andreas Heinrich Magnus Motzfeldt [no] - fullt navn [no]

-Name
Andreas Heinrich Magnus Motzfeldt
Norwegian bokmål

-Specified
fullt navn
Norwegian bokmål
Birth
1838

-Time
1838
Death
1900

-Time
1900
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Gravør

-Type of activity (text)
Gravør
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
0361AE66-1D9E-4B64-9BD1-9DE5344C9E50

-Id
0361AE66-1D9E-4B64-9BD1-9DE5344C9E50
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039689403
-Id
021039689403
-System
DigitaltMuseum