Moen, Leif (1928 - 1986) [no]

Moen, Leif (norwegian bokmål), Moen, Leif (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:38:30
23/10/2021 05:59:24
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/01d3452e-ba53-46b5-8be6-9ee92918a02b | RDF/XML | JSON-LD
Name
Moen, Leif
Norwegian bokmål

Moen, Leif
Swedish

Alternative name
Moen, Leif Olav
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
08/05/1928 , , Oslo [sv]

-Time
08/05/1928
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Death
01/07/1986 , , Oslo [sv]

-Time
01/07/1986
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
418263

-Id
418263
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636001
-Id
021036636001
-System
DigitaltMuseum