Brynhildsen, Alf (1881 - ?) [no]

Brynhildsen, Alf (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Norsk jurist som virket som dommer i Belgisk Kongo [no]
Life role
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
20/10/2020 11:31:03
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/01c27d2d-9b5a-40c9-a85d-01c9a3710568 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Brynhildsen, Alf
Norwegian bokmål

First name
Alf
Norwegian bokmål

Last name
Brynhildsen
Norwegian bokmål

Other name
Brynildsen, Alf [no] -

-Name
Brynildsen, Alf
Norwegian bokmål
Title
Jurist, dommer

-Title
Jurist, dommer
Norwegian bokmål
Description
Norsk jurist som virket som dommer i Belgisk Kongo
Norwegian bokmål

Birth
26/08/1881

-Time
26/08/1881
Death
?

-Time
?
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Norsk jurist som virket som dommer (magistrat) i Belgisk Kongo. Han arbeidet også i Tyskland og utvandret til Cuba.

Norwegian bokmål

-Other actor
-Specification
medlem
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
Reference
Godøy, Bjørn. 2010. Solskinn og død. Nordmenn i Kong Leopolds Kongo. Oslo: Spartacus.
Norwegian bokmål

Tygesen, Peter, og Espen Wæhle. 2007. Kongospor: Norden i Kongo, Kongo i Norden. Oslo: Universitetets Kulturhistoriske Museer.
Norwegian bokmål

Web reference
-Text
Oppføring i liste over nordmenn i Kongo
Norwegian bokmål
Norwegian bokmål

-Text
Oppføring i Digitalarkivet
Norwegian bokmål
-Text
Om utvandring til Cuba i Digitalarkivet
Norwegian bokmål
-Text
Oppføring i slektside med opplysning om virke som dommer i Belgisk Kongo
Norwegian bokmål
Norwegian bokmål

-Text
Oppføring i slektsbase
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038483002
-Id
021038483002
-System
DigitaltMuseum