Rawert, Jørgen Henrik (1751 - 1823) [no]

Rawert, Jørgen Henrik (norwegian bokmål), Rawert, Jørgen Henrik (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:05:15
02/07/2022 04:12:37
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/0056d956-4809-47e5-98b0-bcd6240dabe1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rawert, Jørgen Henrik
Norwegian bokmål

Rawert, Jørgen Henrik
Swedish

Alternative name
Rawert, Henrich
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
16/08/1751 , , Christiania [sv]

-Time
16/08/1751
-Place reference
, , Christiania [sv]
--Place (text)
Christiania
Swedish
Death
14/07/1823 , , København [sv]

-Time
14/07/1823
-Place reference
, , København [sv]
--Place (text)
København
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
430004

-Id
430004
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636420
-Id
021036636420
-System
DigitaltMuseum