ADVOKAT SCHIANDER (1877) [no]

ADVOKAT SCHIANDER (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ADVOKAT SCHIANDER
ex canadisk LUXOR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Quaco, S. Martin, New Brunswick, Canada
Verft: de Long Bros. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:14 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f51c4647-2a0e-4a07-ae22-6eab54839964 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADVOKAT SCHIANDER
Norwegian bokmål

Other name
LUXOR canadisk

-Name
LUXOR
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
ADVOKAT SCHIANDER
ex canadisk LUXOR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Quaco, S. Martin, New Brunswick, Canada
Verft: de Long Bros.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
830 brt
764 netto
Mål: 168,3 - 34,4 - 20,0 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1898
Kristiansand 1905

Skipsfører:

Herm. E. Aass 1894-
S. Fredriksen 1903-

Eier:

Herm. E. Aass 1898
O. J. Olsen 1905 (A/S Algoa)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 830 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
830
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 764 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
764
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 168,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
168,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1877 Quaco, S. Martin, New Brunswick, Canada @ de Long Bros.
1877

-Timespan
1877

--Earliest time
1877
-Dating comment
1877
Norwegian bokmål

-Place reference
Quaco, S. Martin, New Brunswick, Canada @ de Long Bros.

--Place (text)
Quaco, S. Martin, New Brunswick, Canada @ de Long Bros.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål