Anderson, Ellef Johan (1876 - ) [no]

Anderson, Ellef Johan (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
January 24, 2017 1:00:57 PM CET
January 12, 2019 1:23:28 AM CET
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/eb4a5688-d31e-4ce7-9bee-2fac98983375 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Anderson, Ellef Johan
Norwegian bokmål

First name
Ellef Johan
Norwegian bokmål

Last name
Anderson
Norwegian bokmål

Alternative name
Andersen, Johan
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1876

-Time
1876
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Bergen 03.06.1876. Sønn av fotograf Andreas Mathias Anderssen. Reiste til USA. 29.10.1892, kaltes da "ugift fotograf", kom tilbake og praktiserte i Bergen noen få år, inntil han 25.4.1901 som amerikansk borger drog tilbake til USA. Muligens identisk med J. Anderssen, som hadde atelier i Kirkegaden i Stavanger, og også fotograferte på Maldemoen.

Virkested:
1900 ca-0000: Maldemoen.
1900 ca-0000: Bergen; Gerdt Meyers Gaard, Vaagsalm. 3

Norwegian bokmål

Reference
Kilder: Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål