ABRAHAM SANDBERG (1813) [no]

ABRAHAM SANDBERG (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ABRAHAM SANDBERG
ex norsk METTE MARGRETHE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1813
Byggested: København, Danmark
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1881 (4 omkommet) i 1881 St. Lawrence Gulf [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:07 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ea362215-a273-4d2c-9c9f-c6a7f7c57e03 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ABRAHAM SANDBERG
Norwegian bokmål

Other name
METTE MARGRETHE norsk

-Name
METTE MARGRETHE
Norwegian bokmål

-Specified
norsk
Norwegian bokmål

Description
ABRAHAM SANDBERG
ex norsk METTE MARGRETHE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1813
Byggested: København, Danmark
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1881 (4 omkommet) i 1881 St. Lawrence Gulf
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
199 1/2 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Skipsfører:

Chr. Th. Hansen (4 år)
F. Christophersen 1877-1881

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 199 1/2 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
199 1/2
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1813 København, Danmark
1813

-Timespan
1813

--Earliest time
1813
-Dating comment
1813
Norwegian bokmål

-Place reference
København, Danmark

--Place (text)
København, Danmark
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål