Description
ADONIS
ex britisk WOOLHAMPTON
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Montrose, Skottland
Verft: C. Birnic
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1887 på Tybu Beach. Kondemnert [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:14
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e31563cf-8904-43ce-a59a-1ef636be2961 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADONIS
Norwegian bokmål

Other name
WOOLHAMPTON britisk

-Name
WOOLHAMPTON
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ADONIS
ex britisk WOOLHAMPTON
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Montrose, Skottland
Verft: C. Birnic
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1887 på Tybu Beach. Kondemnert
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
373 netto
Mål: 129,8 - 26,5 - 16,6
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kragerø 1885-87

Skipsfører:

A. Olsen 1885-87

Eier:

Jens Olsen 1885-87 (A/S Achilles)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 373 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
373
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 129,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
129,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 26,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 16,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1865 Montrose, Skottland @ C. Birnic
1865

-Timespan
1865

--Earliest time
1865
-Dating comment
1865
Norwegian bokmål

-Place reference
Montrose, Skottland @ C. Birnic

--Place (text)
Montrose, Skottland @ C. Birnic
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål