Balch-Barth, Per (1960? - ?) [no]

Balch-Barth, Per (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
29/07/2015 13:37:48
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/e31425bf-57ee-414b-a4ff-00059d1ac762 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Balch-Barth, Per
Norwegian bokmål

First name
Per
Norwegian bokmål

Last name
Balch-Barth
Norwegian bokmål

Alternative name
Barth, Per Balch
Norwegian bokmål

Birth
1960?

-Time
1960?
Death
?

-Time
?
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Etter ti år som fotograf hos Foto-Phono i Oslo etablerte han seg med eget studio i Oslo (1996). Balch-Barth har bakgrunn fra workshop med Morten Krogvold og han har vært medlem av Forbundet Frie Fotografer.

Virkested:
1996-0000: Oslo

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:

Fotografi 29(1996) : 3, s. 44-51
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål