Ehapalu, Heino (1909 - 1952) [et]

Ehapalu, Heino (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
March 29, 2018 9:13:56 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d701170b-5bbc-4f3e-8a46-1ded90b64298 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Ehapalu, Heino
Estonian

First name
Heino
Estonian

Last name
Ehapalu
Estonian

Other name
Eckbaum

-Name
Eckbaum
Estonian

Birth
17.03.1909 Viljandimaa, Mustla alev
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.132, leht 2

-Time
17.03.1909
-Place reference
Viljandimaa, Mustla alev

--Place (text)
Viljandimaa, Mustla alev
Estonian
-Source
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.132, leht 2
Estonian
Death
08.07.1952 Albany, NY, USA

-Time
08.07.1952
-Place reference
Albany, NY, USA

--Place (text)
Albany, NY, USA
Estonian
Life role
Photographer 1934 1940?
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1,2

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1934 1940?

--Earliest time
1934
--Latest time
1940?
-Source
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1,2
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Occupation
fotograaf

-Description
fotograaf
Estonian

Activity
Töötas fotostuudios
-1939- Tartu, Gustav-Adolfi 8
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
-1939- Tartu, Gustav-Adolfi 8
Estonian

-Source
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1
Estonian
Education
1928-1934 õppis fotograafiat Jaan Eckbaumi (Ehapalu) atljees, Tartus
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1

-Description
1928-1934 õppis fotograafiat Jaan Eckbaumi (Ehapalu) atljees, Tartus
Estonian

-Source
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1
Estonian

Residence
-1934- Tartu, Aleksandri 10; -1937- Tartu, Gustav-Adolfi 8-1
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.132, leht 3,5

-Description
-1934- Tartu, Aleksandri 10; -1937- Tartu, Gustav-Adolfi 8-1
Estonian

-Source
Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.132, leht 3,5
Estonian
Note
06.08.1940 kuulus komisjoni, mis pidi muutma senise "Eesti Meisterfotograafide Ühingu" "Eesti Fotograafide Kutseühinguks"; 24.03.1934 Tartu tööoskusameti fotograafia tööala õppinud töölise registreerimistunnistus nr 1472; 23.10.1937 Tartu tööoskusameti fotograafia tööala meistri kutsetunnistus nr 295 (vastava eksami sooritamise eest) ja fotograafia tööala meistri registreerimistunnistus nr 695 1929-1930 viibis kaitseväe teenistuses

(Märkuste viide: "Akadeemiline meeskoor Euroopas. Eesti laul Ameerikasse". Tartu, 1939. lk 126 (Heino Ehapalu reklaam); Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916, leht 1)
Estonian

Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.132
Estonian

Tartu Tööoskusamet ERA.3167.1.1916
Estonian