Värva, Peeter (1891 - 1968) [et]

Värva, Peeter (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
September 18, 2017 5:27:08 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d471846a-72ed-400f-8e0a-d202901ae49b | RDF/XML | JSON-LD
Name
Värva, Peeter
Estonian

First name
Peeter
Estonian

Last name
Värva
Estonian

Other name
Wärwa

-Name
Wärwa
Estonian

Birth
04.05.1891 Tartumaa, Hellenurme vald, Ala-Värva talu

-Time
04.05.1891
-Place reference
Tartumaa, Hellenurme vald, Ala-Värva talu

--Place (text)
Tartumaa, Hellenurme vald, Ala-Värva talu
Estonian
Death
22.03.1968

-Time
22.03.1968
Life role
Photographer 1911 1940?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1911 1940?

--Earliest time
1911
--Latest time
1940?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

vanemad - Karl Värva (puusepp) ja Mari Värva (neiupõlvenimega Angast)

Estonian

Occupation
käsitööline; tisler (puusepp Hellenurme mõisas), aednik-mesinik, lendur, 1922-1945 - Hellenurme raamatukogu juhataja, fotoamatöör (külapiltnik)

-Description
käsitööline; tisler (puusepp Hellenurme mõisas), aednik-mesinik, lendur, 1922-1945 - Hellenurme raamatukogu juhataja, fotoamatöör (külapiltnik)
Estonian

Education
Hellenurme vallakool (algkool) 1901-1903, Tilga kirikukool 1903-1906, Tartu Linnakool (kreiskool) 1906-1910. Õppinud puutööd oma isa juures.

-Description
Hellenurme vallakool (algkool) 1901-1903, Tilga kirikukool 1903-1906, Tartu Linnakool (kreiskool) 1906-1910. Õppinud puutööd oma isa juures.
Estonian

Residence
Hellenurme

-Description
Hellenurme
Estonian

Has works/objects at
Fotomuuseum

-Set
Fotomuuseum
--Description
Fotomuuseum
Estonian

Note
Võttis osa I Maailmasõjast 1915-1917 ja Eesti Vabadussõjast 1919-1920.
Estonian

Topic

Swedish

Estonian

Danish






Catalan | Valencian














Catalan | Valencian














Catalan | Valencian




Slovenian

English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



Reference
A. Leetmaa & J. Andreller, "Lõuna-Eesti tegelaste biograafiad", Kirjastus "Sõna", Pärnu, 1938
Estonian

Fotomuuseumi kollektsioon
Estonian

Web reference
Estonian