Andersen, Helene (1881 - 1955) [no]

Andersen, Helene (norwegian bokmål)

Scenekunst (Oslo Museum) [no]

Life role
Dataset owner
Oslo Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Vegard Skuseth, Oslo museum [no]
Last changed
08/05/2017 15:20:05
13/07/2019 04:09:08
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d24bffd4-c1e7-4118-92a6-d7cc45d53540 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Andersen, Helene
Norwegian bokmål

First name
Helene
Norwegian bokmål

Last name
Andersen
Norwegian bokmål

Other name
Normann, Helene som gift med Axel Otto Normann 2/6 1910

-Name
Normann, Helene
Norwegian bokmål

-Specified
som gift med Axel Otto Normann 2/6 1910
Norwegian bokmål

Birth
1881

-Time
1881
Death
1955

-Time
1955
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Ved Secondteatret 1899/1900, (elev). og 1900/1901. På turne med Dora Lavik og Ludovici Levy. Ansatt på Centralteatret ved åpningen 11902-3. Og fra 1909 til 1931, med avbrudd. Også ansatt ved Fahlstrøms teater 1903-08.

Norwegian bokmål

Occupation
skuespillerinne

-Occupation specification
skuespillerinne
Norwegian bokmål