Description
AFRICA
ex canadisk SEAWARD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1871
Byggested: Moss Ge., Nova Scotia, Canada
Verft: Morritt & Wetmore
Endelig skjebne: 1) 4/2 Glasgow - Rio de Janeiro, kull. Savnes 1897. Sist rapp. 15/2 2) Haiti-Havre, logwood. Strandet 1897 /3 på Turks Isl. Kondemnert [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/cb4988c8-1716-49c0-bb8f-8c33f294b4dd | RDF/XML | JSON-LD
Name
AFRICA
Norwegian bokmål

Other name
SEAWARD canadisk

-Name
SEAWARD
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
AFRICA
ex canadisk SEAWARD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1871
Byggested: Moss Ge., Nova Scotia, Canada
Verft: Morritt & Wetmore
Endelig skjebne: 1) 4/2 Glasgow - Rio de Janeiro, kull. Savnes 1897. Sist rapp. 15/2 2) Haiti-Havre, logwood. Strandet 1897 /3 på Turks Isl. Kondemnert
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
668 brt
598 netto
Mål: 144,6 - 33,3 - 18,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1891
Kristiania 1893-97

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

Ellingsen 1888-92 (død av gulfeber)
G. M. Pedersen -1897

Eier:

Chr. Ritter 1893-97 (Skibs A/S Africa)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 668 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
668
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 598 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
598
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 144,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
144,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 33,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1871 Moss Ge., Nova Scotia, Canada @ Morritt & Wetmore
1871

-Timespan
1871

--Earliest time
1871
-Dating comment
1871
Norwegian bokmål

-Place reference
Moss Ge., Nova Scotia, Canada @ Morritt & Wetmore

--Place (text)
Moss Ge., Nova Scotia, Canada @ Morritt & Wetmore
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål