Description
17de MAI
ex dansk brigg COROMANDEL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggested: Coromandel, India
Ombygging: Ombygget 8 Arendal 1836. 3.688 spdl., 1837 iflg. Lloyds: 303 tonn., 1846 målt til 146 1/2 cl. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:03
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c7d96eea-0d8f-4279-84c0-90fa86092cf4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
17de MAI
Norwegian bokmål

Other name
brigg COROMANDEL dansk

-Name
brigg COROMANDEL
Norwegian bokmål

-Specified
dansk
Norwegian bokmål

Description
17de MAI
ex dansk brigg COROMANDEL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggested: Coromandel, India
Ombygging: Ombygget 8 Arendal 1836. 3.688 spdl., 1837 iflg. Lloyds: 303 tonn., 1846 målt til 146 1/2 cl.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
116 cl
Mål: 96,7 - 27,9 - 16,2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal 1836-
Grimstad

Farter:

Hvalfanger i SydhavetW. India. S. AmericaMiddelhavsfartTrampfartHar rundet Kapp Horn

Skipsfører:

A. Bie Jørgensen 1836-
Fr. Crawfurd 1843-46
Hans F. Bøckmann 1847-

Eier:

Chr. Stephansen 1836-44
Chr. Stephansen 1844- (int. selsk.)
Fr. & John Crawfurd

Andre opplysninger:

Første Arendalsskip rundt Kapp Horn (1844)., Solgt 1844 for 8.940 spdl., Gjorde ett hvalfangst-tokt 1843-46: 1100 tønner hvalolje

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 116 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
116
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 96,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
96,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 27,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 16,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
? Coromandel, India

-Timespan
?

--Earliest time
?
-Place reference
Coromandel, India

--Place (text)
Coromandel, India
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål