Description
AGNES
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Vegesack, Tyskland
Verft: Joh. Lange Söhne
Byggenr: 232
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1894 22/12 ved Ballaugh [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:16 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c4ca00ce-ff37-4a1e-ac4f-9ca55b2e59d9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGNES
Norwegian bokmål

Other name
AGNES tysk s.n.

-Name
AGNES
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGNES
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Vegesack, Tyskland
Verft: Joh. Lange Söhne
Byggenr: 232
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1894 22/12 ved Ballaugh
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
841 brt
752 netto
Mål: 153,4 - 31,9 - 21
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredriksværn, Larvik

Skipsfører:

J. Hofgaard 1890-

Eier:

Frithjof Ohlsen 1890-94

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 841 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
841
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 752 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
752
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 153,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
153,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1862 Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne

--Place (text)
Vegesack, Tyskland @ Joh. Lange Söhne
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål