Description
ACTIV
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertskip
Byggeår: 1873
Byggested: Tyskland
Verft: G. P. Botter
Endelig skjebne: Orkan, strandet, vrak 1911 24/9. Til ankers i Sigufjord, Island. Kondemnert 1911 17/11 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:10 PM CET
April 21, 2019 3:26:48 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b8fee6f1-60b4-4850-aa48-a0d9b3171de1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACTIV
Norwegian bokmål

Other name
ACTIV tysk s.n.

-Name
ACTIV
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ACTIV
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertskip
Byggeår: 1873
Byggested: Tyskland
Verft: G. P. Botter
Endelig skjebne: Orkan, strandet, vrak 1911 24/9. Til ankers i Sigufjord, Island. Kondemnert 1911 17/11
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
255 brt
226 netto
Mål: 113,1 - 25,0 - 12,3 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Stavanger 1898-1911

Farter:

Nordsjøfart

Skipsfører:

S. Nygaard 1898-1911
T. O. Nygaard 1906-09
E. Jacobsen

Eier:

Olaf Nygaard 1900-08 (Anna Nygaard)
Ole M. Wiik 1920-11

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 255 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
255
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 226 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
226
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 113,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
113,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 25,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
25,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 12,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
12,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1873 Tyskland @ G. P. Botter
1873

-Timespan
1873

--Earliest time
1873
-Dating comment
1873
Norwegian bokmål

-Place reference
Tyskland @ G. P. Botter

--Place (text)
Tyskland @ G. P. Botter
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål