Description
AGENORIA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Snaubrigg
Byggeår: 1861
Byggested: Amble, England
Verft: Sanderson [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:16 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b8144af5-0731-4778-91ea-88a3c758934f | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGENORIA
Norwegian bokmål

Other name
AGENORIA britisk s.n.

-Name
AGENORIA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGENORIA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Snaubrigg
Byggeår: 1861
Byggested: Amble, England
Verft: Sanderson
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
165 netto
Mål: 95,1 - 23,1 - 12,6
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Stavanger -1885

Skipsfører:

Andr. Johnsen

Eier:

A. Johnsen m.fl. -1885

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 165 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
165
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 95,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
95,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 23,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
23,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 12,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
12,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1861 Amble, England @ Sanderson
1861

-Timespan
1861

--Earliest time
1861
-Dating comment
1861
Norwegian bokmål

-Place reference
Amble, England @ Sanderson

--Place (text)
Amble, England @ Sanderson
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål