Description
AGNES
ex candisk CAONABO
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1882
Byggested: Summerside, Prince Edward Island, Canada
Verft: A. McMillan
Endelig skjebne: Solgt Hellas 1893 KERAMIES [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:17 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b6dab940-5383-484d-a7a8-3de41aaf0989 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGNES
Norwegian bokmål

Other name
CAONABO canadisk

-Name
CAONABO
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
AGNES
ex candisk CAONABO
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1882
Byggested: Summerside, Prince Edward Island, Canada
Verft: A. McMillan
Endelig skjebne: Solgt Hellas 1893 KERAMIES
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
691 brt
609 netto
Mål: 160,8 - 32,0 - 19,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1888-92
Kråkerø, Fredrikstad 1892-93

Farter:

Trampfart

Skipsfører:

L. Sørensen 1891

Eier:

Eger & Sørensen 1888-92 (A/S Agnes)
L. Rive Sørensen 1892-93

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 691 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
691
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 609 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
609
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 160,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
160,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1882 Summerside, Prince Edward Island, Canada @ A. McMillan
1882

-Timespan
1882

--Earliest time
1882
-Dating comment
1882
Norwegian bokmål

-Place reference
Summerside, Prince Edward Island, Canada @ A. McMillan

--Place (text)
Summerside, Prince Edward Island, Canada @ A. McMillan
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål