Bødtker, Fredrik (1869 - 1931) [no] Place holder

Bødtker, Fredrik (norwegian bokmål), Bødtker, Fredrik (swedish)

Artists, Norsk kunstnersleksikon (Nasjonalmuseet, Oslo) (External data)

Life role
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
13/10/2017 14:48:17
22/06/2019 02:04:12
Published
Status

URI
http://data.nasjonalmuseet.no/resource/person_8736ab613
Name
Bødtker, Fredrik
Norwegian bokmål

Bødtker, Fredrik
Swedish

Alternative name
Bødtker, Fredrik Christian
Swedish

Birth
31.08.1869 Trondheim

-Time
31.08.1869
-Place reference
Trondheim

--Place (text)
Trondheim
Swedish
Death
02.08.1931 Bærum

-Time
02.08.1931
-Place reference
Bærum

--Place (text)
Bærum
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian