AGNES CAMPBELL (1870) [no]

AGNES CAMPBELL (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
AGNES CAMPBELL
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Weymouth, Nova Scotia, Canada
Verft: R. Hankinson Campbell
Ombygging: Ombygget 1883 og 1897
Endelig skjebne: Fredrikshald - Southampton, trelast. Lekk. Ankom Kristiansand 1914 17/3. Kondemnert 1914 /4. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:17 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ab81f323-db12-44da-94b9-bd5469eada9d | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGNES CAMPBELL
Norwegian bokmål

Other name
AGNES CAMPBELL canadisk s.n.

-Name
AGNES CAMPBELL
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGNES CAMPBELL
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Weymouth, Nova Scotia, Canada
Verft: R. Hankinson Campbell
Ombygging: Ombygget 1883 og 1897
Endelig skjebne: Fredrikshald - Southampton, trelast. Lekk. Ankom Kristiansand 1914 17/3. Kondemnert 1914 /4.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
693 brt
643 netto
Mål: 158,1 - 32,2 - 19,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Porsgrunn 1878-99
Glemmen, Fredrikstad 1899-1914

Farter:

ØstersjøfartPitchpine-fart

Skipsfører:

C. M. Nielsen 1878-90
C. Emilsen 1898
A. Johannesen 1905
C. A. Hansen 1906, 1909
Olafsen 1913-
Jensen -1914

Eier:

J. Chr. & Chr. Knudsen 1878-89
Gunnar Knudsen 1889-99
H. G. Andersen 1899-1914 (A/S Agnes Campbell)

Andre opplysninger:

Solg 1899 for kr 22.000., Rigghavari 1906 /6 pr. Baltic - London, innslept Cuxhafen, videre til losseplass.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 693 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
693
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 643 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
643
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 158,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
158,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 32,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 19,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1870 Weymouth, Nova Scotia, Canada @ R. Hankinson Campbell
1870

-Timespan
1870

--Earliest time
1870
-Dating comment
1870
Norwegian bokmål

-Place reference
Weymouth, Nova Scotia, Canada @ R. Hankinson Campbell

--Place (text)
Weymouth, Nova Scotia, Canada @ R. Hankinson Campbell
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål