Description
AINO
ex finsk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1862
Byggested: Brakestad, Finland
Verft: E. Davidsson
Endelig skjebne: Avrigget 1897(?)/98(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:18 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/aa2883e7-97ff-4313-8b58-36db0062a0c1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AINO
Norwegian bokmål

Other name
AINO finsk s.n.

-Name
AINO
Norwegian bokmål

-Specified
finsk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AINO
ex finsk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1862
Byggested: Brakestad, Finland
Verft: E. Davidsson
Endelig skjebne: Avrigget 1897(?)/98(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
534 brt
499 netto
Mål: 134,9 - 33,0 - 17,7
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kråkerø, Fredrikstad -1897

Skipsfører:

H. P. Huth 1896-97

Eier:

Han Petter Huth 1896-97 (A/S Aino)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 534 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
534
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 499 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
499
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 134,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
134,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 33,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1862 Brakestad, Finland @ E. Davidsson
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Brakestad, Finland @ E. Davidsson

--Place (text)
Brakestad, Finland @ E. Davidsson
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål