Røstad, Paul Andreas (1908 - 1986) [no]

Røstad, Paul Andreas (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
26/10/2018 14:04:12
15/06/2019 01:48:11
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/a9efcb78-35eb-40dc-9d8b-e861f49cf153 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Røstad, Paul Andreas
Norwegian bokmål

First name
Paul Andreas
Norwegian bokmål

Last name
Røstad
Norwegian bokmål

Alternative name
Røstad, P. A.
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1908

-Time
1908
Death
1986

-Time
1986
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født 09.02.1908 i Strinda, død 02.07.1986 i Oslo. Han vokste opp på Ranheim og bodde senere i Oslo. Røstad reiste fra Nordkapp til Lindesnes og fotograferte landet til alle årstider og hans enorme arkiv dekket etter hvert hele Norge. Han leverte bilder til håndbøker og oppslagsverk og bøker om natur og friluftsliv, deriblandt årbøkene til Den Norske Turistforening.

Virkesteder:
0000-1986: Oslo

Norwegian bokmål

Has works/objects at
-Organization/collection
Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Norske fotosamlinger, 1989
Aftenposten 09.07.1986 (nekrolog)
Upublisert materiale i Preus museum (2012)
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål