Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
07/09/2017 06:33:41
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a1a67cf6-ff2c-4880-a720-dee80027f18e | RDF/XML | JSON-LD
Name
Reak, Alide
Estonian

First name
Alide
Estonian

Last name
Reak
Estonian

Other name
Jakobi

-Name
Jakobi
Estonian

Birth
18.12.1893
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1,5

-Time
18.12.1893
-Source
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1,5
Estonian
Life role
Photographer 1911 1935?
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1911 1935?

--Earliest time
1911
--Latest time
1935?
-Source
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1
Estonian

Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Biography

isa - Kusta Jakobi; abikaasa - Jaan Ottokar Reäk (Reak) (abiellusid 02.06.1925)

Estonian

Occupation
fotograaf, fotoäri omanik
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1

-Description
fotograaf, fotoäri omanik
Estonian

-Source
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
1928-1934- Läänemaal, Märjamaa alevikus (ühine ettevõte abikaasa Jaan Reak'iga)

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1928-1934- Läänemaal, Märjamaa alevikus (ühine ettevõte abikaasa Jaan Reak'iga)
Estonian

Education
1911-1914 õppis fotograafiat piltnik J. Sildniku juures Tartus
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1

-Description
1911-1914 õppis fotograafiat piltnik J. Sildniku juures Tartus
Estonian

-Source
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1
Estonian

Residence
-1911-1917 Tartu; 1917-1918 Pihkva; 1918-1923 Tartu; -1924-1925- Keila; -1934- Läänemaa, Märjamaa alevik
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1; ERA.1569.1.2160, leht 1

-Description
-1911-1917 Tartu; 1917-1918 Pihkva; 1918-1923 Tartu; -1924-1925- Keila; -1934- Läänemaa, Märjamaa alevik
Estonian

-Source
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1; ERA.1569.1.2160, leht 1
Estonian
Note
1914-1917 töötas J. Sildniku stuudios Tartus, pärast seda Pillau fotoäris Tartus ja Räägu fotoäris Pihkvas kuni 1918. 1918-1923 töötas W. Terrase fotoäris Tartus ärijuhina, pärast seda 3 aastat äriomanikuna Keilas. 11.09.1934 Tallinna tööoskusameti fotograafia tööala õppinud töölise registreerimistunnistus nr 3025

(Märkuste viide: Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159, leht 1,2,3)
Estonian

Reference
Tallinna Tööoskusamet ERA.1569.1.2159
Estonian