Voolmann, Hans (1896 - 1953) [et]

Voolmann, Hans (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
07/09/2017 06:34:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9e9c655a-9ff3-470c-9462-d6e238f54494 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Voolmann, Hans
Estonian

First name
Hans
Estonian

Last name
Voolmann
Estonian

Other name
Voolmaa Woolmann

-Name
Voolmaa Woolmann
Estonian

Birth
12.08.1896 Läänemaa, Kullamaa khk, Jõeääre küla
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2204. leht 1

-Time
12.08.1896
-Place reference
Läänemaa, Kullamaa khk, Jõeääre küla

--Place (text)
Läänemaa, Kullamaa khk, Jõeääre küla
Estonian
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2204. leht 1
Estonian
Death
27.12.1953 Tallinn

-Time
27.12.1953
-Place reference
Tallinn

--Place (text)
Tallinn
Estonian
Life role
Photographer 1913 1945
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2204. leht 1; eluloolised andmed Vaida Tammeralt (31.08.2012)

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1913 1945

--Earliest time
1913
--Latest time
1945
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2204. leht 1; eluloolised andmed Vaida Tammeralt (31.08.2012)
Estonian

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

abikaasa - Helmi Voolmann (sünd. Lipp); tütar - Vaida Tammer (sünd. 1926)

Biograafia viide: Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2204. leht 1

Estonian

Activity
Töötas fotostuudios
1920-1923 Tallinn; 1923-1944 Viru tn 13, Tallinn
Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu, fotoalbum-portfoolio F19157:1-311; Onomastika andmebaas

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1920-1923 Tallinn; 1923-1944 Viru tn 13, Tallinn
Estonian

-Source
Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu, fotoalbum-portfoolio F19157:1-311; Onomastika andmebaas
Estonian
Pildistamistööd
1930. aastate Tallinna ja Eesti vaatepostkaardid

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1930. aastate Tallinna ja Eesti vaatepostkaardid
Estonian

Education
01.10.1913-01.08.1915 õppinud fotograafiat Vinnali juures (Niguliste tn 14, Tallinn)
Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu, album F19157

-Description
01.10.1913-01.08.1915 õppinud fotograafiat Vinnali juures (Niguliste tn 14, Tallinn)
Estonian

-Source
Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu, album F19157
Estonian

Residence
1913- Tallinn; -1931 Viru tn 13-7, Tallinn; 1931-1932- Lõuna tn 31, Nõmme
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2110. leht 3; ERA.1569.1.2204. leht 1

-Description
1913- Tallinn; -1931 Viru tn 13-7, Tallinn; 1931-1932- Lõuna tn 31, Nõmme
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2110. leht 3; ERA.1569.1.2204. leht 1
Estonian
Has works/objects at
Eesti Ajaloomuuseumis - 1930. aastatel pildistatud peamiselt Tallinna vaadetega klaasnegatiivide kogu (kokku 180 tk, millest 14 tk on Petseri, Irboska, Võru, Tartu, Haapsalu vaated) ja fotoalbum-portfoolio (311 fotot, Tallinna vaated); ; ; Eesti Rahva Muuseumis - negatiivide kogu (Fk 2957:1-1613)

-Set
Eesti Ajaloomuuseumis - 1930. aastatel pildistatud peamiselt Tallinna vaadetega klaasnegatiivide kogu (kokku 180 tk, millest 14 tk on Petseri, Irboska, Võru, Tartu, Haapsalu vaated) ja fotoalbum-portfoolio (311 fotot, Tallinna vaated); ; ; Eesti Rahva Muuseumis - negatiivide kogu (Fk 2957:1-1613)
--Description
Eesti Ajaloomuuseumis - 1930. aastatel pildistatud peamiselt Tallinna vaadetega klaasnegatiivide kogu (kokku 180 tk, millest 14 tk on Petseri, Irboska, Võru, Tartu, Haapsalu vaated) ja fotoalbum-portfoolio (311 fotot, Tallinna vaated); ; ; Eesti Rahva Muuseumis - negatiivide kogu (Fk 2957:1-1613)
Estonian

Note
1926, 1928 ja 1929 ateljees üks õpilane; 28.01.1937 Tallinna tööoskusameti registreerimise tunnistus fotograafia alal; suurel hulgal postkaarte Tallinna ja Eesti vaadetega tellis Voolmanni ateljeest Jüri Kodrese kirjutustarvete ja paberikauplus. Voolmanni nimi eestistati Voolmaaks 06.02.1940

(Märkuste viide: 24.08.1896 - Tallinna Nõmme linnaosa perekonnaregistri järgi; Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu, negatiivid N19169-N19349; eluloolised andmed Vaida Tammeralt (31.08.2012); Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2110 leht 1; ERA.1569.1.2204 leht 1,3,4-6)
Estonian