Description
AGNES
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1865
Byggested: Uckermünde, Tyskland
Verft: L. Wittenberg
Endelig skjebne: Drammen - Boness, tømmer. Strandet, vrak 1898 /7 ved Dunbar, Skottland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:16 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/9c9381d2-4cc1-495b-b433-e046ff4e959a | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGNES
Norwegian bokmål

Other name
AGNES tysk s.n.

-Name
AGNES
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGNES
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1865
Byggested: Uckermünde, Tyskland
Verft: L. Wittenberg
Endelig skjebne: Drammen - Boness, tømmer. Strandet, vrak 1898 /7 ved Dunbar, Skottland
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
283 brt
266 netto
Mål: 104,9 - 26,8 - 14,0
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Porsgrunn 1889-97
Drammen 1897-98

Skipsfører:

M. Gundersn 1889-97
G. Grundt 1897-98

Eier:

N. Friis 1889-97
Peterson & Wessel 1897-98 (Red. A/S Agnes)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 283 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
283
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 266 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
266
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 104,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
104,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 26,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 14,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
14,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1865 Uckermünde, Tyskland @ L. Wittenberg
1865

-Timespan
1865

--Earliest time
1865
-Dating comment
1865
Norwegian bokmål

-Place reference
Uckermünde, Tyskland @ L. Wittenberg

--Place (text)
Uckermünde, Tyskland @ L. Wittenberg
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål