Description
AAGOT
ex britisk FIRTH OF CLYDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1882
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Dobie & Co.
Byggenr: 118
Endelig skjebne: 11/10 Pt. Adelaide - Pt. Victoria, ballast. Strandet, vrak 1907 12/10 på Wardang Isl., Australia [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/8efa63ce-6c06-48e4-979b-39f20006c751 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AAGOT
Norwegian bokmål

Other name
FIRTH OF CLYDE britisk

-Name
FIRTH OF CLYDE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
AAGOT
ex britisk FIRTH OF CLYDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1882
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Dobie & Co.
Byggenr: 118
Endelig skjebne: 11/10 Pt. Adelaide - Pt. Victoria, ballast. Strandet, vrak 1907 12/10 på Wardang Isl., Australia
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1242 brt
1181 netto
Mål: 228,1 - 36,1 - 21,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikstad 1904-07

Skipsfører:

A. Nielsen 1904-07

Eier:

Herman Jacobsen 1904-07 (A/S Aagot)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1242 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1242
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1181 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1181
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 228,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
228,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 36,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
36,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1882 Glasgow, Skottland @ Dobie & Co.
1882

-Timespan
1882

--Earliest time
1882
-Dating comment
1882
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Dobie & Co.

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Dobie & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål