Description
ADELHEID
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1851
Byggested: Vegesack, Tyskland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/8c293510-0a5e-4c40-bc50-cc8b6b7994be | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELHEID
Norwegian bokmål

Other name
ADELHEID tysk s.n.

-Name
ADELHEID
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADELHEID
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1851
Byggested: Vegesack, Tyskland
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
131 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikshald 1865-67

Skipsfører:

H. P. Hansen 1865-67

Eier:

David Voight 1865-67

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 131 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
131
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1851 Vegesack, Tyskland
1851

-Timespan
1851

--Earliest time
1851
-Dating comment
1851
Norwegian bokmål

-Place reference
Vegesack, Tyskland

--Place (text)
Vegesack, Tyskland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål