Description
ACORN
ex fransk LE PLESSIS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Sunderland, England
Verft: John Blumer & Co.
Endelig skjebne: Havari 1916(?). Kondemnert 1917(?). Reparert og solgt (SØLSTAD) 1920(?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:08 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/88c53d5b-98fb-426d-8076-df2e6f4486da | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACORN
Norwegian bokmål

Other name
LE PLESSIS fransk

-Name
LE PLESSIS
Norwegian bokmål

-Specified
fransk
Norwegian bokmål

Description
ACORN
ex fransk LE PLESSIS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Sunderland, England
Verft: John Blumer & Co.
Endelig skjebne: Havari 1916(?). Kondemnert 1917(?). Reparert og solgt (SØLSTAD) 1920(?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
539 brt
497 netto
Mål: 159,5 - 28,1 - 17,1
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Stathelle, Brevik 1909-14

Skipsfører:

J. Mathisen 1909-

Eier:

Johan Mathisen (s) 1909-14 (A/S Acorn)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 539 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
539
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 497 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
497
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 159,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
159,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 28,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1876 Sunderland, England @ John Blumer & Co.
1876

-Timespan
1876

--Earliest time
1876
-Dating comment
1876
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England @ John Blumer & Co.

--Place (text)
Sunderland, England @ John Blumer & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål