Description
AFRICA
ex britisk SIR HENRY LAWRENCE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Liverpool, England
Verft: T. Royden & Sons
Endelig skjebne: 30/12-1898, Androssan - Montevideo, kull. Savnes 1899 i N.Atlanteren [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:15
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/86df4c06-ed3f-4a4f-9310-a8b9748f1f5f | RDF/XML | JSON-LD
Name
AFRICA
Norwegian bokmål

Other name
SIR HENRY LAWRENCE britisk

-Name
SIR HENRY LAWRENCE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
AFRICA
ex britisk SIR HENRY LAWRENCE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Liverpool, England
Verft: T. Royden & Sons
Endelig skjebne: 30/12-1898, Androssan - Montevideo, kull. Savnes 1899 i N.Atlanteren
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1221 netto
Mål: 214,4 - 35,9 - 22,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Measurement
Tonnasje [no]: 1221 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1221
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 214,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
214,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 35,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
35,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1865 Liverpool, England @ T. Royden & Sons
1865

-Timespan
1865

--Earliest time
1865
-Dating comment
1865
Norwegian bokmål

-Place reference
Liverpool, England @ T. Royden & Sons

--Place (text)
Liverpool, England @ T. Royden & Sons
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål