Description
REIDAR
ex hollandsk ANNA
Nasjon: Norsk
Type: Koff
Byggeår: 1867
Byggested: Holland
Endelig skjebne: Solgt Sverige, forandret til MÄRTA [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:01:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/849e8e54-c460-4832-81c4-f8824a7b7847 | RDF/XML | JSON-LD
Name
REIDAR
Norwegian bokmål

Other name
ANNA hollandsk

-Name
ANNA
Norwegian bokmål

-Specified
hollandsk
Norwegian bokmål

Description
REIDAR
ex hollandsk ANNA
Nasjon: Norsk
Type: Koff
Byggeår: 1867
Byggested: Holland
Endelig skjebne: Solgt Sverige, forandret til MÄRTA
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
151 brt
142 netto
Mål: 94,3 - 21,5 -10,2
Norwegian bokmål

Type of vessel
Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikstad 1889

Skipsfører:

Johan A. Stausland 1889-90
A. Syvertsen 1890-, 1897

Eier:

Anthon B. Nielsen 1891, 1897 (A/S Reidar)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 151 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
151
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 142 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
142
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 94,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
94,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 21,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
21,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 10,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
10,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1867 Holland
1867

-Timespan
1867

--Earliest time
1867
-Dating comment
1867
Norwegian bokmål

-Place reference
Holland

--Place (text)
Holland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål