Description
AKTIV I
ex STJERNE
Nasjon: Norsk
Type: Skonnert
Byggeår: 1910
Byggested: Hausweert, Terneuzen, Holland
Verft: Weerf-Zeeland
Endelig skjebne: Solgt Sverige 1922 GETÅ II [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
July 27, 2018 8:49:17 AM CEST
April 21, 2019 3:45:34 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/845d954a-e9b3-4e7c-9a12-efaf3e40003f | RDF/XML | JSON-LD
Name
AKTIV I
Norwegian bokmål

Other name
ANGELINA 1910-16

-Name
ANGELINA
Norwegian bokmål

-Specified
1910-16
Norwegian bokmål

STJERNE 1916-17, Sarpsborg

-Name
STJERNE
Norwegian bokmål

-Specified
1916-17, Sarpsborg
Norwegian bokmål

Description
AKTIV I
ex STJERNE
Nasjon: Norsk
Type: Skonnert
Byggeår: 1910
Byggested: Hausweert, Terneuzen, Holland
Verft: Weerf-Zeeland
Endelig skjebne: Solgt Sverige 1922 GETÅ II
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Maskineri: Hjelpemotor 1917
Tonnasje:
360 brt
198 netto
Mål: 136,2 - 25,4 - 10,8
Norwegian bokmål

Signal letters
MPFQ
Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:
Sarpsborg 1916-17
Larvik 1917-
Sandefjord 1917-

Skipsfører:
A. I. Christiansen 1917-

Eier:
W. Archer (Skibs-AS Aktiv I) 1916
Peder Bogen (Skibs-A/S Aktiv I) 1917
John Rasmussen Co. (Skibs-A/S Aktiv I) 1921

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 360 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
360
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 198 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
198
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 136,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
136,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 25,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
25,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 10,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
10,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1910 Hausweert, Terneuzen, Holland @ Weerf-Zeeland
1910

-Timespan
1910

--Earliest time
1910
-Dating comment
1910
Norwegian bokmål

-Place reference
Hausweert, Terneuzen, Holland @ Weerf-Zeeland

--Place (text)
Hausweert, Terneuzen, Holland @ Weerf-Zeeland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål