Description
ALASTOR
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Sunderland, England
Verft: Mounsey & Foster
Byggenr: 76
Endelig skjebne: Solgt Finland 1928 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:20
16/05/2019 02:10:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/804000d3-3f73-46f6-bc8c-95da8b7a84c7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALASTOR
Norwegian bokmål

Other name
ALASTOR britisk s.n.

-Name
ALASTOR
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ALASTOR
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Sunderland, England
Verft: Mounsey & Foster
Byggenr: 76
Endelig skjebne: Solgt Finland 1928 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
860 brt
823 netto
Mål: 196,4 - 31,6 - 18,3
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiansand 1896-1922
Stathelle, Brevik 1922-28

Skipsfører:

T. Larsen 1896-1900
H. Tønnesen 1900-01
S. Davidsen 1901-03
N. Birkrem 1903-05
A. E. R. Bentsen 1905-08
Alfr. Syvertsen 1908-11
S. A. Amundsen 1911-13
I. Selmer-Pedersen 1913-15
Niels Nielsen 1915-17
N. Eilertsen 197-122
H. L. Werge 1923-28

Eier:

M. F. Stray 1896-1900
S. O. Stray & Co. 1900-07 (A/S Excelsior)
S. O. Stray & Co 1907-22 (Bark Alastors Rederi)
Hans Hansen 1922-28 (A/S Alastor)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 860 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
860
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 823 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
823
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 196,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
196,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1875 Sunderland, England @ Mounsey & Foster
1875

-Timespan
1875

--Earliest time
1875
-Dating comment
1875
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England @ Mounsey & Foster

--Place (text)
Sunderland, England @ Mounsey & Foster
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål