Description
AGRA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1858
Byggested: Liverpool, England
Verft: J. Steel
Ombygging: 1891: 842 brt, 818 netto
Endelig skjebne: Utgått 1893 (?) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:17 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7e839099-4b08-4260-9523-625243ee78da | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGRA
Norwegian bokmål

Other name
AGRA britisk s.n.

-Name
AGRA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
AGRA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1858
Byggested: Liverpool, England
Verft: J. Steel
Ombygging: 1891: 842 brt, 818 netto
Endelig skjebne: Utgått 1893 (?)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
821 brt
777 netto
Mål: 179,0 - 31,2 - 21,2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1885-93

Skipsfører:

Norbom 1885-
G. K. Knudsen 1890

Eier:

Westergaard & Hannevig 1885-
Chr. Hannevig -1885

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 821 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
821
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 777 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
777
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 179,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
179,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1858 Liverpool, England @ J. Steel
1858

-Timespan
1858

--Earliest time
1858
-Dating comment
1858
Norwegian bokmål

-Place reference
Liverpool, England @ J. Steel

--Place (text)
Liverpool, England @ J. Steel
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål