Description
AKER
ex tysk BLANCHE MARIE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Bremen, Tyskland
Verft: D. Altmann's W.
Ombygging: Ombygget 1875, 1880
Endelig skjebne: Avrigget 1911 i Fredrikstad [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:18 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/7c9ce4d7-ed4e-4b83-ba4e-fe63ddd46102 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AKER
Norwegian bokmål

Other name
BLANCHE MARIE tysk

-Name
BLANCHE MARIE
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
AKER
ex tysk BLANCHE MARIE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Bremen, Tyskland
Verft: D. Altmann's W.
Ombygging: Ombygget 1875, 1880
Endelig skjebne: Avrigget 1911 i Fredrikstad
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
479 brt
449 netto
Mål: 139,8 - 28,8 - 16,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1874-1911

Farter:

ØstersjøfartNordsjøfartIsfarten fra Norge og USA Østkyst

Skipsfører:

Joh. Ørum 1874-87
C. Jahnsen 1887-1911

Eier:

C. C. Knudsen 1874-87
H. Oppegaard 1887-90
Joh. Ørum 1890-1911 (A/S Bark Aker)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 479 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
479
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 449 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
449
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 139,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
139,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 28,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 16,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1864 Bremen, Tyskland @ D. Altmann's W.
1864

-Timespan
1864

--Earliest time
1864
-Dating comment
1864
Norwegian bokmål

-Place reference
Bremen, Tyskland @ D. Altmann's W.

--Place (text)
Bremen, Tyskland @ D. Altmann's W.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål