Description
ADELGUNDE
ex Bremen s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1827
Byggested: Bremen, Tyskland
Ombygging: Ombygget 1862
Endelig skjebne: Avrigget 1898 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
January 4, 2018 10:50:09 AM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/77275558-fa25-4d06-88fc-195779b8ecc3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELGUNDE
Norwegian bokmål

Other name
ADELGUNDE bremen s.n.

-Name
ADELGUNDE
Norwegian bokmål

-Specified
bremen s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADELGUNDE
ex Bremen s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1827
Byggested: Bremen, Tyskland
Ombygging: Ombygget 1862
Endelig skjebne: Avrigget 1898
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
229 brt
22 netto
Mål: 87 - 23,5 - 14,5 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted: Drammen -1898
Skipsfører: T. A. Lange 1856, 1864 / F. C. Blichfeldt 1872-1884 / Joh. E. 1885-1891 / H. Johansen - 1898
Eier: T. A. Lange 1856 / B. C. Lange 1864 / O. Blichfeldt 1875, 1890 / H. Johansen -1898 (A/S Adelgude)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 229 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
229
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 22 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
22
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 87 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
87
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 23,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
23,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 14,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
14,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1827 Bremen, Tyskland
1827

-Timespan
1827

--Earliest time
1827
-Dating comment
1827
Norwegian bokmål

-Place reference
Bremen, Tyskland

--Place (text)
Bremen, Tyskland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål