Description
ALA
ex finsk JULINA
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1875
Byggested: Herkmeri, Christinestad, Finland
Verft: C. Sjuls
Endelig skjebne: Forlatt 1892 off Hanstholmen. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/59727bee-fb86-4ad2-93cc-f37c633c0db7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALA
Norwegian bokmål

Other name
JULINA finsk

-Name
JULINA
Norwegian bokmål

-Specified
finsk
Norwegian bokmål

Description
ALA
ex finsk JULINA
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1875
Byggested: Herkmeri, Christinestad, Finland
Verft: C. Sjuls
Endelig skjebne: Forlatt 1892 off Hanstholmen.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
202 brt
188 netto
Mål: 97,0 - 26,2 - 11,1
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1881-91
Kristiansand 1891-92

Skipsfører:

Svendsen 1889-
M. O. Fiskaa 1891-92

Eier:

Chr. Møller 1889-91
M. Wennesland 1891-92

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 202 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
202
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 188 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
188
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 97,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
97,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 26,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 11,1 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1875 Herkmeri, Christinestad, Finland @ C. Sjuls
1875

-Timespan
1875

--Earliest time
1875
-Dating comment
1875
Norwegian bokmål

-Place reference
Herkmeri, Christinestad, Finland @ C. Sjuls

--Place (text)
Herkmeri, Christinestad, Finland @ C. Sjuls
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål