AMALIA (1892) [no]

AMALIA (norwegian bokmål)

Norske galeaser, jakter og jekter [no]

Type of vessel
Last changed
07/06/2018 11:09:58
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/50cd2e79-0116-4e3e-9c9e-a3a3ebc2484b | RDF/XML | JSON-LD
Name
AMALIA
Norwegian bokmål

Other name
FJELLVIK II 1935-1939

-Name
FJELLVIK II
Norwegian bokmål

-Specified
1935-1939
Norwegian bokmål

RØA 1967-

-Name
RØA
Norwegian bokmål

-Specified
1967-
Norwegian bokmål

Material
Tre
Norwegian bokmål

Swedish

-Place reference
--Place
Norwegian bokmål

-Place reference
--Place
Norwegian bokmål

--Place (text)
Helgeland
Norwegian bokmål
Flag state

Norwegian bokmål

Swedish

Type of vessel
Swedish

History

Eiere: Ole Enes, Hardanger 1892 - / Søren Dahl, Herøy, Helgeland / Eugen, Leif og Torvald Ulvesund, Austafjorden / Kjøpmann Brekkan, Kolvereid / Ole Kaspersen, Høyholm m/fl. Helgeland / Tønnes A. Hansen, Borhaug (fra 1935-39) / Arne Pettersen, Trondheim (1966 - 1967) / Kåre Dyrøy (1967 - 1973) / Mowinchel & søn

Omb. galeas før 1925. Motor - ant ca 1938

Norwegian bokmål

Measurement
Lengde [no]: 65,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
65,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Tonnasje [no]: 46 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
46
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1892

-Timespan
1892

--Earliest time
1892
Wrecked
Forlist - ant. 1971-74

-Dating comment
Forlist - ant. 1971-74
Norwegian bokmål