4DE NOVEMBER (1841) [no]

4DE NOVEMBER (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
4DE NOVEMBER
ex britisk TASMANIA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1841
Byggested: Sunderland, England [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
09/10/2018 09:06:19
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/49969541-8268-4239-b42c-07a3e9fc4300 | RDF/XML | JSON-LD
Name
4DE NOVEMBER
Norwegian bokmål

Other name
TASMANIA britisk

-Name
TASMANIA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
4DE NOVEMBER
ex britisk TASMANIA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1841
Byggested: Sunderland, England
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
274 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted: Skien /Sem / Tønsberg 1876 / Vallø, Tønsberg / Kristiania
Farter: Emigrantskip
Skipsfører: T. Asker
Eier: G. C. Hansen 1876 / Fr. Hauff
Andre opplysninger: Takst 1868 5.600 Spdl

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 274 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
274
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1841 Sunderland, England
1841

-Timespan
1841

--Earliest time
1841
-Dating comment
1841
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England

--Place (text)
Sunderland, England
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål