Description
ADELPHIA
ex norsk A. SANDBERG
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1852
Byggested: Delfshaven, Holland
Verft: H. DeHoog
Ombygging: Ombygget 1880 i Larvik
Endelig skjebne: London - Trinidad, cement, mursten. Lekk. Forladt 1895 /4 i N. Atlanteren [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
May 4, 2018 12:51:27 PM CEST
April 21, 2019 3:45:20 PM CEST
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/40d77ab3-4597-4894-9765-fb308acdd3bc | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADELPHIA
Norwegian bokmål

Other name
A. SANDBERG norsk

-Name
A. SANDBERG
Norwegian bokmål

-Specified
norsk
Norwegian bokmål

Description
ADELPHIA
ex norsk A. SANDBERG
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1852
Byggested: Delfshaven, Holland
Verft: H. DeHoog
Ombygging: Ombygget 1880 i Larvik
Endelig skjebne: London - Trinidad, cement, mursten. Lekk. Forladt 1895 /4 i N. Atlanteren
Norwegian bokmål

Technical description
Tonnasje:
465 brt
445 netto
Mål: 113,5 - 29,5 - 18 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:
Larik 1880-95

Farter:
Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:
Svendsen 1884
C.H. Børresen ? - 1886
O. Markussen 1886 - ?

Eier:
P. F. Børresen 1880-1886
P. Semb 1886-95

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 465 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
465
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 445 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
445
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 113,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
113,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 29,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
29,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 18 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1852 Delfshaven, Holland @ H. DeHoog
1852

-Timespan
1852

--Earliest time
1852
-Dating comment
1852
Norwegian bokmål

-Place reference
Delfshaven, Holland @ H. DeHoog

--Place (text)
Delfshaven, Holland @ H. DeHoog
Norwegian bokmål
Activity/function
Havari 1884

-Type of activity
Havari 1884
Norwegian bokmål

Havari 1883 16.02.1883 Sète (befolket sted (P.PPL)) [no]
"Klyberbommen brukket, samt endel Skade paa Seilene."

-Type of activity
Havari 1883
Norwegian bokmål

-Timespan
16.02.1883

--Earliest time
16.02.1883
--Place
Norwegian bokmål

-Description
"Klyberbommen brukket, samt endel Skade paa Seilene."
Norwegian bokmål

Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål