Description
ALARDUS
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1850
Byggested: Kristianstad, Finland
Ombygging: Ombygd i Drammen [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
November 23, 2016 3:51:19 PM CET
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3c88aa68-24e9-47c4-9d2f-7aabef4e72b3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALARDUS
Norwegian bokmål

Other name
ALARDUS tysk s.n.

-Name
ALARDUS
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ALARDUS
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1850
Byggested: Kristianstad, Finland
Ombygging: Ombygd i Drammen
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
463 brt
435 netto
Mål: 151,6 - 29'10 - 17'2
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1864, 1875

Skipsfører:

Ruud 1863-
H. Eckersberg 1864

Eier:

H. Eckersberg 1864
Jørgensen & Knudsen 1875

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 463 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
463
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 435 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
435
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 151,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
151,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 29'10 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
29'10
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 17'2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17'2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1850 Kristianstad, Finland
1850

-Timespan
1850

--Earliest time
1850
-Dating comment
1850
Norwegian bokmål

-Place reference
Kristianstad, Finland

--Place (text)
Kristianstad, Finland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål