Description
NAGPORE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger / Bark
Byggeår: 1863
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Custer & Co.
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: /5 Buenos Aires - Kaipara, New Zealand. 450 tonn ballast. Strandet, vrak 1907 25/5 på English Bank, La Plata (11 omkommet). [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:59:53
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/31363118-f80b-4c36-ad8b-5b5b67008561 | RDF/XML | JSON-LD
Name
NAGPORE
Norwegian bokmål

Other name
NAGPORE britisk s.n.

-Name
NAGPORE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål

Description
NAGPORE
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger / Bark
Byggeår: 1863
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Custer & Co.
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: /5 Buenos Aires - Kaipara, New Zealand. 450 tonn ballast. Strandet, vrak 1907 25/5 på English Bank, La Plata (11 omkommet).
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1209 brt
1137 netto
Mål: 204,2 - 35,5 - 22,5
Norwegian bokmål

Type of vessel
Norwegian bokmål

Swedish

Other vessel type

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Stavanger 1896-1905
Tvedestrand 1905-07

Farter:

TrampfartHar rundet Kapp Horn

Skipsfører:

T. Isacksen 1896-1902
A. Gjeruldsen 1902-06
A. D. Schach 1906-07

Eier:

Georg T. Monsen 1896-1905 (Jernbarkskib Nagpore A/Red.)
R. Salvesen & Co. 1905-07 (A/S Nagpore)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1209 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1209
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1137 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1137
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 204,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
204,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 35,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
35,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1863 Glasgow, Skottland @ Barclay, Custer & Co.
1863

-Timespan
1863

--Earliest time
1863
-Dating comment
1863
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Barclay, Custer & Co.

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Barclay, Custer & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål