Teppor, Aleksander (1888 - ) [et]

Teppor, Aleksander (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
07/09/2017 06:34:01
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2fce1389-8927-4f23-918a-770db9b24949 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Teppor, Aleksander
Estonian

First name
Aleksander
Estonian

Last name
Teppor
Estonian

Other name
Alexander

-Name
Alexander
Estonian

Birth
29.04.1888 Tartumaa, Meeri vald, Krooni talu
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 2,3,12,18,24

-Time
29.04.1888
-Place reference
Tartumaa, Meeri vald, Krooni talu

--Place (text)
Tartumaa, Meeri vald, Krooni talu
Estonian
-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 2,3,12,18,24
Estonian
Life role
Photographer 1903 1930?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1903 1930?

--Earliest time
1903
--Latest time
1930?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Occupation
fotograaf; 1919-1924 foto sektsiooni ekspert, Omsk
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1,2

-Description
fotograaf; 1919-1924 foto sektsiooni ekspert, Omsk
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1,2
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
W. Stadeni ateljees; 1906-1908 Konstantin Plowitschi ateljees (retuššeerija), Vana tn 6, Tartu; 1907- Kristini ateljees, Narva; 1908- Egler&Basetti ateljees (trükitööline), Peterburi; -1914 Pihkva Pärli fototööstus; 1914- Josefstadt; 1918-1919 "Foto-Gulaaga", Omsk; 1919-1921 "Proletkino" (fotograaf, kunstnik), Omsk; 1921-1924 ateljeed Omskis ja Slawgorodis; 1924- Tallinn; 10.04.1927-08.01.1928 Karl Akeli ateljees, Rataskaevu tn 2, Tallinn; 1929- Viru 3, Tallinn; 1930-1936- filmilaboratoorium "Helila", Siimoni tn 5, Tallinn; 1924-1936- Vana-Viru tn 6 ja Viru tn 3, Tallinn; -1934-1937- Suur-Karja tn 9, Tallinn

-Type of activity
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
W. Stadeni ateljees; 1906-1908 Konstantin Plowitschi ateljees (retuššeerija), Vana tn 6, Tartu; 1907- Kristini ateljees, Narva; 1908- Egler&Basetti ateljees (trükitööline), Peterburi; -1914 Pihkva Pärli fototööstus; 1914- Josefstadt; 1918-1919 "Foto-Gulaaga", Omsk; 1919-1921 "Proletkino" (fotograaf, kunstnik), Omsk; 1921-1924 ateljeed Omskis ja Slawgorodis; 1924- Tallinn; 10.04.1927-08.01.1928 Karl Akeli ateljees, Rataskaevu tn 2, Tallinn; 1929- Viru 3, Tallinn; 1930-1936- filmilaboratoorium "Helila", Siimoni tn 5, Tallinn; 1924-1936- Vana-Viru tn 6 ja Viru tn 3, Tallinn; -1934-1937- Suur-Karja tn 9, Tallinn
Estonian

Pildistamistööd
1914 sõjavangi langemise järel tegi Josefstadtis tööd kohalikele fotoateljeedele ja joonistas sealsele linnamuuseumile pilte sõjalaagri elust; 1936-1936 täitis Riigiparkide valitsuse tellimustöid
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1

-Type of activity
Pildistamistööd
Estonian

-Description
1914 sõjavangi langemise järel tegi Josefstadtis tööd kohalikele fotoateljeedele ja joonistas sealsele linnamuuseumile pilte sõjalaagri elust; 1936-1936 täitis Riigiparkide valitsuse tellimustöid
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1
Estonian
Education
Treffneri gümnaasium, Tartu (4 klassi); 1903-1904 õppinud fotograafiat H. Riedeli juures; 1904-1906 õppinud fotograafiat Schulzi juures, Tartus; Tartu Saksa Käsitööliste seltsi õhtuses joonistuskoolis kunstnik von zur Mühleni juures; 1908- Stieglitzi kunstikool, Peterburi

-Description
Treffneri gümnaasium, Tartu (4 klassi); 1903-1904 õppinud fotograafiat H. Riedeli juures; 1904-1906 õppinud fotograafiat Schulzi juures, Tartus; Tartu Saksa Käsitööliste seltsi õhtuses joonistuskoolis kunstnik von zur Mühleni juures; 1908- Stieglitzi kunstikool, Peterburi
Estonian

Residence
1919-1924 Omsk, Venemaa; 1924- Tallinn; -1934-1937- Suur-Karja 9-4a, Tallinn; (1929- Tallinn (tegevuspiirkond ka Saku)
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1

-Description
1919-1924 Omsk, Venemaa; 1924- Tallinn; -1934-1937- Suur-Karja 9-4a, Tallinn; (1929- Tallinn (tegevuspiirkond ka Saku)
Estonian

-Source
Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1
Estonian
Note
1919-1924 Ülevenemaalise Elukutseliste Kunstitööliste Liidu liige; 1937 kinnitas, et on valmistanud portreejoonistuse riigivanemast ja tema perekonnast, õlimaali riigivanemast; 07.06.1937 Tallinna tööoskusameti registreerimise tunnistus fotograafia alal; 22.03.1938 Tallinna tööoskusameti registreerimise tunnistus: meister fotograafia alal; (Oli sisse kantud "Eesti Foto-Almanaki" 1929. a kutseliste fotograafide nimistusse)

(Märkuste viide: Tallinna tööoskusamet, ERA.1569.1.2177. leht 1,2)
Estonian

Reference
Eestis enne II Ilmasõda tegutsenud fotograafid ja kirjastajad
Estonian

Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972
Estonian